VOSSENJACHT INFO 80 m / 2 m / 70 cm / 23 cm (NUMMER #891)

Beste vossenjacht enthousiasten,

Afgelopen week waren er geen radiovossenjachten. Het komend weekend zijn er twee radiovossenjachten. Zondagmiddag in het Duitse Bottrop een 2 m ARDF. Ben je niet in de gelegenheid om daaraan deel te nemen maar heb je zondagmorgen nog wel tijd dan kun je in het Staphorsterbos als training een “ander experimenteel type jacht” uitproberen.

Nieuw aangekondigd: Op zaterdag 7 maart organiseren onze Belgische ARDF-vrienden een uitdagende jacht. Details zijn via DF7XU in de info te lezen. (De Vlaamstalige versie is nog niet op de website verschenen.)

Voor de van zaterdag 3 januari, vanwege de weersomstandigheden, naar vooralsnog een zaterdag in februari uitgestelde snertjacht nabij Ommen is nog geen nieuwe datum vastgesteld.

ARDF trefpunt:

Vanaf 1 augustus 2024 kunnen jullie ons gewoonlijk wekelijks op donderdagavond om 18.00 uur vinden op 7140 kHz +/- QRM en bij slechte condities op 3604 kHz +/- QRM. Er is ook nog regelmatig een QSO op vrijdagmorgen om 9.00 uur.

Op donderdag 15 januari 2026 waren om 18.00 uur op 3604 kHz actief: DL3BBX-Siggi, DL3YDJ-Werner (Charly) en PA3AKK-Wim.

Op vrijdag 16 januari 2026 waren om 09.00 uur op 3604 kHz actief: DF7XU-Dieter, DF7SF-Bernhard, DK5OS-Olaf en PA3AKK-Wim.

73, en veel plezier,

Wim Hoek, PA3AKK, namens

ARDF Team Nederland.

AANKONDIGINGEN:

Elke donderdagavond om 18.00 ARDF Trefpunt op 7140 kHz +/- QRM of, bij slechte condities, 3604 kHz +/- QRM. Meeluisteren kan o.a. via http://sdr.websdrmaasbree.nl:8901/ en http://websdr.heppen.be/. Geen audio? Klik dan op Audio Start. Er is ook nog regelmatig een QSO op vrijdagmorgen om 9:00 uur.

Elke vrijdag om 19:00 ARDF Talkgroup 263360, der ARDF Treffpunkt im Brandmeisternetz via DMR-relais.

DEZE WEEK GEDETAILLEERD/ DIESE WOCHE DETAILLIERT:

  1. 25-01-2026 (D) Bottrop, 2 m ARDF, 13.00
    https://www.peilsport.de/live/2026/20260125_L_ov_Bottrop/20260125_Index.htm

Distrikt L 2-m-OV-Neujahrswettbewerb

Datum: Sonntag, 25. Januar 2026

Treffpunkt: Pub & Cafe „Cottage“, Herzogstr. 58, 46240 Bottrop

Waldgebiet Köllnischer Wald, in der Nähe Tierheim

Band: 2 m

Start: ab 13.00 Uhr bis 14:00 Uhr

Rückholer wird um 13:30 eingeschaltet.

Sender werden ab 16:00 Uhr abgebaut.

Anfahrt:
BAB A2 Abfahrt Nr. 2 Dreieck Bottrop abfahren. Links abbiegen nach Norden,

Richtung Dorsten. Nach ca. 400m Links in die Rolandstr. abbiegen Richtung

Tierheim. Nach ca. 100m. links in die Wilhelm-Tell-Str. abbiegen (Richtung

Tierheim). Der Wilhelm-Tell-Str. folgen ca. 1 Km, dann seid Ihr am Ziel.

Navi: Herzogstr. 58; 46240 Bottrop

Koordinaten: Google Earth: N51°32’48.30  E006°54’32.28

Google Maps: N51.546839  E6.90917

Karte: Google Maps

Ablauf:
Zeiterfassung mit Sport-Ident
Freie Startzeit, Start stempeln und los.
Vorpeilen erlaubt
Gesucht werden 5 Peilbaken
Leihempfänger, sowie SI-Leihchips in begrenzter Anzahl vorhanden.


Danach gemütliches Besammensitzen im Cottage und
Verleihung des RL-Pokals.

Wir freuen uns auf Euch
vy 73
Claus-Dieter, DF8QJ
Veit, DL7ET und Paule, DF2JW

  1. 25-01-2026 (NL) Staphorsterbos, 80 m ARDF+FO combi training, 09:30.

https://fox.ardf.veron.nl/Documenten/Uitslagen/2026/20260125_Kievitshaar/

Bijgaand de info voor aanstaande zondag 25 januari.

Een “andere” vossenjacht

Helaas ging vanwege de winterse omstandigheden de traditionele 2 m ARDF jacht op het terrein van Ada’s Hoeve tussen Ommen en Vilsteren deze maand niet door.

Ook onze bijna wekelijkse trainingen in de boswachterij Staphorst moeten in 2026 nog beginnen.

Alhoewel er ook een jacht is in Bottrop, wil ik aanstaande zondag een training in de boswachterij Staphorst organiseren voor degenen, die hier niet naar toe gaan.

Ik wil een nieuwe opzet uitproberen en hoor graag je bevindingen na afloop.

Ik denk aan een combinatie van drie ARDF-zenders en een tiental foxoring zendertjes.

De drie ARDF-zenders zijn de bekende “programmeerbare“ sprintzenders, dus niet supersterk, maar zeker hoorbaar over ruim 2 km. Ze zenden in een 30 seconden ritme.

Het zijn de MOE, de MOI en de MOS, allen op 3530 kHz. Rond elke ARDF-zender liggen drie foxoringzendertjes op 3580 kHz binnen een straal van 100 m.

De foxoringzendertjes zenden een continue uit-en-aan toon. Er is echter een 10e bonuszendertje op te sporen. Dit zendertje heeft nummer 10 .

De start en finish zijn op de parkeerplaats “Kievitshaar” aan de oostkant van het bos.

Je moet hier eerst de drie ARDF-zenders peilen en vervolgens besluiten naar welke ARDF-zender je het eerste gaat.

Bij elke ARDF-zender ligt alleen een geplastificeerd kaartdeel met een drietal rondjes.

Neem ter plekke de rondjes in je geheugen op en zoek naar de foxoringzendertjes.

Bij elk foxoringzendertje hangt alleen een rood SI-station. Bij de ARDF-zender hangt geen registratie!!  In alle drie gebieden rond de centrale ARDF-zender is de procedure hetzelfde.

In een van de drie cirkels bevindt zich echter de tiende foxoring-bonuszender. Deze bonuszender staat niet op de memory kaarten en vind je bij toeval. Hier hangt een blauw SI-station.

Je kan starten vanaf 09:30u. De drie ARDF-zenders leveren geen punten op en dienen uitsluitend om het centrum van de drie zoekgebieden te vinden.

Elk foxoringzendertje levert één punt op. Het bonuszendertje is drie punten.

Noteer zelf je start en finishtijd. Geef je tijd en puntentotaal na afloop door aan Björn voor de uitslag.

Laat ook weten wat je van deze vorm vindt.

De spelregels voor deelname zijn de bekende. Ieder is zelf verantwoordelijk.

Björn PA4BWD verzorgt de SI-registratie.

73 Dick PA0DFN

VOLGENDE  WEEK/MAAND(EN) / NÄCHSTE WOCHE/MONAT(EN):

  1. ??-02-2026 (NL) Ommen, Gilwell Ada’s Hoeve, 2 m snertjacht, 19.00. (Datum in februari nog onbekend.)

https://fox.ardf.veron.nl/Documenten/Uitslagen/2026/20260103_Ommen_Nachtjacht/

  1. 14-02-2026 (D) Haltern, 80 m/ 2 m/ 0,7 m OV-FO-Training am “Haus Sundern”, Sundener Str.130, 13:00.

https://df7xu.de/live/20260214/20260214nf-ausschreibung.html

  1. 28-02-2026 (NL) Nieuwleusen, Vintage en techniekbeurs, 9:30.

https://www.vintageentechnieknl.nl/

  1. 01-03-2026 (NL) Woldberg/Eese, 80 m ARDF om de Jan Hoek Trofee 10.00.

https://fox.ardf.veron.nl/Documenten/Uitslagen/2026/20260301_Woldberg_de_Eese/

  1. 07-03-2026 (B) Helchterenbos, 80 m ARDF, 13:00.

https://ardf.be/kalender-overzicht/ en https://df7xu.de/260307,%20invitation%20ARDF,%20english.pdf

  1. 21-03-2026 (NL) Purmerend, Noord Hollandse Radiomarkt, 9:30 – 15:00.

https://www.hamnieuws.com/events/noord-hollandse-radiomarkt-21-maart-2026/

  1. 21-03-2026 (D) Haltern, Distrikt (N) SWB 80 m/ 2 m/ 0,7 m FoxOring-Langstrecke am “Treffpunkt Alt-Holtwick”, 11:00.

https://df7xu.de/live/20260321/20260321LF-ausschreibung.html

  1. 21-03-2026 (B) Westakkers, 2 m ARDF.

https://ardf.be/kalender-overzicht/

  1. 28-03-2026 (B) WLD Waasland, 80 m ARDF Testtraining, 14:00.

https://ardf.be/kalender-overzicht/

Zie verder: https://www.ardf-kalender.nlardf uitslagen (ardf-uitslagen.nl) en https://ardf.veron.nl/ardf-kalender/

(* wijzigingen voorbehouden, bij twijfel is info op de website van de organisator leidend.)

UITSLAGEN / ERGEBNISSE:

Afgelopen weekend geen activiteiten

ALGEMENE INFO:

Actuele info weeralarm:

http://cdn.knmi.nl/knmi/map/general/waarschuwing_land_48_new.gif

>>> OPROEP AAN DE ORGANISATOREN VAN VOSSENJACHTEN IN 2026<<<

LET OP!!!

Wil je jouw mededeling niet alleen op de website en in de wekelijkse vossenjachtinfo maar ook in Electron geplaatst zien, stuur deze dan minimaal 6 weken voor de maand van publicatie in via ardf@veron.nl . Dit in verband met de tijd die nodig is voor de eindredactie, druk en verzending. Voor publicatie in het januarinummer van Electron, i.v.m. de Kerstdagen, minimaal 7 weken van te voren insturen omdat dit nummer een week eerder dan gebruikelijk verschijnt. Wil je er dus zeker van zijn dat jouw mededeling op tijd gepubliceerd wordt dan is inzenden zo’n 7 tot 8 weken voor de maand van publicatie een veilige marge.

Facebook:

Voor de geïnteresseerden, op Facebook hebben we een “ARDF Team Nederland” groep aangemaakt. Wie lid wil worden van deze groep moet, naast het hebben van een Facebook-account, even naar de groep https://www.facebook.com/groups/ardfnl/  gaan en jezelf opgeven als lid. Dit wordt dan door de administrators verwerkt.

E-Mail:

Verder nog iets te melden? Stuur een e-mailtje.

Wilt u van de mailinglijst? Ook even een e-mailtje.

Weet u nog iemand voor op de lijst?

Stuur de adressen door naar ardf@veron.nl

Geschiedschrijving radiovossenjachten:

Jan Hoek, PA0JNH, onze geschiedschrijver, is bezig met de “Hall of Fame”/ Bekerjachten te herschrijven. Hij zoekt nog oude vossenjachtkaarten, foto’s etc. van voor 1960. Vooral van de Noordelijke Bekerjachten (v.a. 1952) en de VERON Bekerjachten (v.a. 1947). Kennen jullie nog ouderen in je afdeling, die hier iets zouden kunnen betekenen? Laat het Jan weten via pa0jnh@kpnmail.nl of janhoekpa0jnh@gmail.com .

Samenstelling en verzending:

De Vossenjachtinfo wordt gewoonlijk op woensdagavond tussen 18 en 24 uur samengesteld en altijd anoniem verstuurd (in BCC).

LINKS SECTIE:

E-mail:

mailto:ardf@veron.nl

Nederlandse vossenjacht website:

https://ardf.veron.nl/

Nog een Nederlandse vossenjacht website (nieuw sinds januari 2022):

ardf uitslagen (ardf-uitslagen.nl) en https://www.ardf-kalender.nl

Oude Nederlandse vossenjacht website:

http://ardf-oud.veron.nl/

Infosite:

https://verbed.home.xs4all.nl/

VPK site:

http://veronpinksterkamp.nl/

Facebook:

https://www.facebook.com/groups/ardfnl/

“Hall of Fame” – awards en trofeeën in Nederland:

https://ardf.veron.nl/hall-of-fame/

http://ardf-oud.veron.nl/awards/halloffame.htm

VOSSENJACHT KALENDERS:

Nederland:

https://ardf.veron.nl/ardf-kalender/

https://www.ardf-kalender.nl

Duitsland:

https://www.df7xu.de/ardf-t.htm en https://www.df7xu.de/live/

België:

https://www.uba.be/nl/ardf/kalender en https://www.uba.be/nl/ardf/uitslagen

https://ardf.be/

IARU Regio 1:

http://www.ardf-r1.org/events

Voor meer linken naar kalenders: https://www.df7xu.de/ardf-links.

OVERIGE RADIOVOSSENJACHT SITES:

DARC vossenjacht diplomapunten verloop vanaf 1995 (bereikbaar voor DARC-leden):

http://www.darc.de/referate/ardf/diploma/teilnehmerentwicklung.htm

ARDF Support en -Techniek websites:

http://verbed.home.xs4all.nl/hamspace/pa4bwd/index-2.html   (Door PA4BWD, tijdelijk gehost op website PE5EDW.)

FjwW en FjwMap (FjwMap vrij te downloaden en geschikt voor vossenjachten te ontwerpen en GPX-tracks over de jachtkaart te laten lopen):

Informationen zu ARDF-FjwW

SI-Droid Event instructies in het Nederlands.

https://ardf.veron.nl/si-droid-handleiding/

https://www.ardf-uitslagen.nl/si-droid-instructies/

Eén tot drie tracks over de kaart laten gaan middels GPX multi track Online:

http://www.dl7vdb.de/osm/gpx3track.htm

ARDF-Team België:

https://ardf.be/

Overig:

Topografische kaarten van gebieden in Nederland, GPX-tracks projecteren enz.:

https://scoutingtools.nl/

Gedetaillee​rde kaarten wereldwijd:

https://www.cqgma.org/mvs/

https://opentopomap.org/   (Ook voor het vaststellen van de QTH-locator en projecteren van GPX-tracks.)

Een eenvoudige Oriënteringsloopkaart genereren:

https://oomap.dna-software.co.uk/#/66b26fe92b6a6/streeto-LIDAR-5/14/5.8064/52.3326/

Startpagina Buitensport – rubriek Radio Oriëntering:

http://buitensport.startpagina.nl

Hunne Oriënteringsclub HOC’93 (omgeving Meppel):

http://www.hoc93.nl/ en http://www.hoc93.nl/Kalender

Nederlandse Oriënteringsloopbond:

http://www.nolb.nl/ en http://www.nolb.nl/wedstrijdkalender/

Westfälische Orientierungs Lauf Freunde e.v. (WOLF) met veel Duitse radiozendamateurs:

http://w-olf.de/index.html en http://w-olf.de/ol-t.htm

Lichtnettijd:

https://www.swissgrid.ch/swissgrid/en/home/experts/topics/frequency.html

Radiomarkten:

ON4LEA Amateurfunk Termine Flohmärkte & Messen 2022/23

73 en veel vos-plezier.

Namens het ARDF Team Nederland,

Wim, PA3AKK.

Een initiatief van:

Edwin PE5EDW, silent key: 3-2-2018,

Gerard PD9G,

Dick PA0DFN (vz VERON Vossenjacht cie.)

en nog vele anderen…

 

(wijzigingen voorbehouden)