VOSSENJACHT INFO 80 m / 2 m / 70 cm / 23 cm (NUMMER #916)

Beste vossenjacht enthousiasten,
Silent Key: Matthias Berse DF1AAA.
Vorige week werd het plotseling overlijden van Matthias gemeld alsmede een In Memoriam gepubliceerd. Daarbij de mededeling dat er mogelijk een extra Vossenjacht Info met info over de uitvaartplechtigheid of een condoleanceadres zou verschijnen. Die extra VJI is niet verschenen. De familie heeft verzocht om via sociale media en andere berichtenverspreiders geen verdere berichten te publiceren. De genodigden hebben inmiddels bericht gehad.
Overig nieuws:
Zondagmorgen 12 juli was er in het Staphorsterbos een 2 m ARDF-training. Resultaten onder Uitslagen.
Omdat de info’s op de diverse websites niet eensluidend of compleet zijn het volgende:

Activiteiten tijdens het DLT 2026 in Maasmechelen 17 t/m 19 juli:

 

Tijdens dit weekend zijn er weer volop ARDF-activiteiten georganiseerd door een team bestaande uit: Johny Verhoeven ON4VJ, Marc van Halst ON6HI, Werner Wieand DL3YDJ, Frank Baudisch DF2JW, Dick Fijlstra PA0DFN en Ivo Klinkert PA1IVO en helpers.

Voor dit evenement heeft Stefan Berse DO1FOX alle kaarten opnieuw getekend. Voor de kaart vragen we een bijdrage van 1 euro.

Op vrijdag om 18:30u starten we met de 70 cm ARDF-jacht.

Zaterdag om 10:00u is er allereerst het Nederlands Kampioenschap 80 m Sprint en om 13:00u kan je starten voor de 80 m Foxoring.

NK Sprint 80 meter 2026 Datum Zaterdag 18 juli 2026 vanaf 10:00 uur Onderdeel van het “Drielanden treffen” (DLT) Plaats Camping “De Salamander” Joseph-Smeetslaan 276 3630 Maasmechelen, Belgiė Start Noordzijde fietsbrug over de N763 Voorpeilen is NIET toegestaan. Start en looptijd Starten vanaf 10:00, minimale interval 2 minuten Maximale looptijd 1,5 uur Laatste startmogelijkheid 11:00 uur (of later bij meer dan 30 deelnemers) Zenders Slow zenders: 3530 kHz, CW “MOE…MO5”, 10 WPM, 5 x 12 seconde (1 minuut cyclus) Spectator:  3550 kHz, CW “S”, 12 WPM, continu Fast zenders: 3570 kHz, CW “MOE…MO5”, 15 WPM, 5 x 12 seconde (1 minuut cyclus) Finish:  3600 kHz, CW “MO”,  continu Slow en fast zenders: Geel-oranje standaarden met SI-station, geen vlag Spectator: Geel-oranje standaarden met SI-station, vlag oranje-wit, 15×15 cm. Parcoursplanning en parcoursbepaling Ivo PA1IVO en Dick PA0DFN Categorieėn Iedereen kan meedoen. De NK beker is voor de beste Nederlandse deelnemer.

Indien er weer door Guido en zijn team een barbecue wordt georganiseerd op de avond, ben je ruimschoots op tijd terug.

Zondag is dan de dag van de Belgische ARDF kampioenschappen classic 80 m om 10:00 uur en 2 m om 14:00 uur. Zie voor programma details de website Van de VERON, de UBA en DF7XU. We verheugen ons weer op dit weekend in de mooie Hoge Kempen.


🎯 DLT 2026 – Kaarten vooraf kopen

Tijdens DLT 2026 is het mogelijk om alle kaarten vooraf te kopen. Zo hoef je niet steeds €1,- contant mee te nemen voor een nieuwe kaart.
Hoe werkt het?
  • Je kunt vooraf betalen via de QR-code.
  • Of je betaalt €5,- contant bij Charly voor kaarten die het hele weekend geldig zijn.
Voor Nederlandse deelnemers is er een QR-code beschikbaar. De betalingen via deze QR-code komen tijdelijk op mijn rekening. Na afloop wordt het volledige bedrag overgemaakt aan de organisatie.
Belangrijk: Heb je betaald via de QR-code? Stuur dan even een berichtje of mail naar  bwdinse@gmail.com. Zo kan ik controleren of alle betalingen goed zijn binnengekomen en voorkom ik dat ik per ongeluk iets over het hoofd zie. Alvast bedankt voor jullie medewerking en veel plezier tijdens DLT 2026!
ARDF trefpunt:
Vanaf 1 augustus 2024 kunnen jullie ons gewoonlijk wekelijks op donderdagavond om 18.00 uur vinden op 7140 kHz +/- QRM en bij slechte condities op 3604 kHz +/- QRM. Er is ook nog regelmatig een QSO op vrijdagmorgen om 9.00 uur.
Donderdagavond 9 juli waren om 18:00 op 7148 en 3604 kHz actief: DL3BBX-Siggi, DF7XU-Dieter, DL3YDJ-Werner(Charly), DF7SF-Berhard en Wim, PA3AKK.
Vrijdagmorgen 10 juli waren om 09:00 op 7140 en 3604 kHz actief: DL3BBX- Siggi, DF7XU-Dieter, DL3YDJ-Werner (Charly), DF7SF-Berhard en Wim, PA3AKK.
73 en veel plezier,
Wim Hoek, PA3AKK, namens
ARDF Team Nederland.

 

AANKONDIGINGEN:

Elke donderdagavond om 18.00 ARDF Trefpunt op 7140 kHz +/- QRM of, bij slechte condities, 3604 kHz +/- QRM. Meeluisteren kan o.a. via http://sdr.websdrmaasbree.nl:8901/ en http://websdr.heppen.be/. Geen audio? Klik dan op Audio Start. Er is ook nog regelmatig een QSO op vrijdagmorgen om 9:00 uur.

Elke vrijdag om 19:00 ARDF Talkgroup 263360, der ARDF Treffpunkt im Brandmeisternetz via DMR-relais.

 

DEZE WEEK GEDETAILLEERD/ DIESE WOCHE DETAILLIERT:

vr. 17 t/m zo. 19-07-2026 (B) Maasmechelen, 26ste Drie Landen Treffen.
Details zijn hierboven reeds vermeld.
VOLGENDE WEEK/MAANDEN / NÄCHSTE WOCHE/MONAT(EN):
 
za. 25-07-2026 (D) Nottuln, Velddag N13.
za. 25-07-2026 (B) Lommel, Sahara, 80 m ARDF.
zo. 26-07-2026 (D) Düsseldorf, District Nordrhein 2 m ARDF, 10:00, 80 m ARDF, 13:00.
vr. 31-07 t/m zo. 02-08-2026 (D) Wingst.Distriktwettbew. Z (VFDB)
vr. 70 cm-ARDF – za. 80 m-spr  & 2 m-RLL –  zo. 80 m-RLL & FO.
do. 13 t/m zo. 16-08-2026 (Roemenië) Targoviste, trainingen bij meer dan 50 deelnemers.
zo. 16 t/m za. 22-08-2026 (Roemenië) Targoviste, 25ste IARU Regio 1 ARDF kampioenschap.
za. 29-08-2026 (D) Bentheim, DNAT met radiovossenjacht.
za. 29-08-2026 (B) Herselt, 80 m foxOring.

(* wijzigingen voorbehouden, bij twijfel is info op de website van de organisator leidend.)

 

UITSLAGEN / ERGEBNISSE:

zo. 12-07-2026 (NL) Staphorsterbos, 2 m ARDF, 10:00.
De deelnemers met de uitslag:
Organisatie: Dick Fijlstra PA0DFN.
Registratie: Jan Hoek PA0JNH.
Supporters: Thea van Amerongen en Hans Bos PA0JBG.
De kaart met de zenderposities:
De route van Marcel begint bij 1:
De belevenissen van Julia en Erwin:
Hi Wim,
Vandaag is er weer een door Dick georganiseerde vossenjacht aan de Kampweg in het Staphorster bos. De opkomst is mooi en de hoeveelheid meegebrachte koeken heeft Erwin goed ingeschat (nog voor zijn verjaardag).
Het is fijn om even samen te komen en te ventileren na het bericht over Mathias afgelopen week, dit brengt je nog dichter naar elkaar.Onze looproute is als volgt: 1-5-3-4-2.
Onderweg komen we in de buurt van de vossen steeds mede-vossenjagers tegen. Sommigen komen dan van de andere kant, net een ander pad genomen.
We lopen met Marcel op en hebben rustig gewandeld i.v.m. de warmte, Erwin en ik zijn onder aan de lijst geëindigd maar hebben er niet minder om genoten.
Na het finishen zitten we nog lang na in de grote groene achtertuin. Uiteindelijk blijven we met Marcel en pa over. Marcel was bang dat ie thuis op de bank in slaap zou vallen als ie direct naar huis zou gaan (morgen weer werken en al een korte nacht achter de rug) en om in deze hitte bij pa achterthuis op- en tussen het beton te gaan zitten vinden wij geen optie. We blijven zeker tot een uur of half 3 en maken dan aanstalten om richting huis te gaan. Ondertussen komt Dick ook al terug van het ophalen van de zenders en gaat door naar huis.
Op de parkeerplaats ontdekt Erwin een teek op zijn arm, deze gelijk met een tekenpasje verwijderd. Thuisgekomen direct onder de douche waar Erwin nog 3 teken blijkt te hebben. Gelukkig hebben we ze zelf kunnen verwijderen en hebben foto’s gemaakt van de plek waar ze zaten om de komende tijd in de gaten te houden of daar een plek of ring komt.

Helaas kunnen wij dit keer niet meedoen in Maasmechelen i.v.m. andere verplichtingen, iedereen heel veel plezier daar!
Als er de komende weken nog wat in Staphorst gedaan wordt dan zijn wij zeker van de partij.

Groetjes Erwin en Julia

ALGEMENE INFO:

Actuele info weeralarm:

http://cdn.knmi.nl/knmi/map/general/waarschuwing_land_48_new.gif

>>> OPROEP AAN DE ORGANISATOREN VAN VOSSENJACHTEN IN 2026<<<

LET OP!!!

Wil je jouw mededeling niet alleen op de website en in de wekelijkse vossenjachtinfo maar ook in Electron geplaatst zien, stuur deze dan minimaal 6 weken voor de maand van publicatie in via ardf@veron.nl . Dit in verband met de tijd die nodig is voor de eindredactie, druk en verzending. Voor publicatie in het januarinummer van Electron, i.v.m. de Kerstdagen, minimaal 7 weken van te voren insturen omdat dit nummer een week eerder dan gebruikelijk verschijnt. Wil je er dus zeker van zijn dat jouw mededeling op tijd gepubliceerd wordt dan is inzenden zo’n 7 tot 8 weken voor de maand van publicatie een veilige marge.

Facebook:

Voor de geïnteresseerden, op Facebook hebben we een “ARDF Team Nederland” groep aangemaakt. Wie lid wil worden van deze groep moet, naast het hebben van een Facebook-account, even naar de groep https://www.facebook.com/groups/ardfnl/  gaan en jezelf opgeven als lid. Dit wordt dan door de administrators verwerkt.

E-Mail:

Verder nog iets te melden? Stuur een e-mailtje.

Wilt u van de mailinglijst? Ook even een e-mailtje.

Weet u nog iemand voor op de lijst?

Stuur de adressen door naar ardf@veron.nl

Geschiedschrijving radiovossenjachten:

Jan Hoek, PA0JNH, onze geschiedschrijver, is bezig met de “Hall of Fame”/ Bekerjachten te herschrijven. Hij zoekt nog oude vossenjachtkaarten, foto’s etc. van voor 1960. Vooral van de Noordelijke Bekerjachten (v.a. 1952) en de VERON Bekerjachten (v.a. 1947). Kennen jullie nog ouderen in je afdeling, die hier iets zouden kunnen betekenen? Laat het Jan weten via pa0jnh@kpnmail.nl of janhoekpa0jnh@gmail.com .

Samenstelling en verzending:

De Vossenjachtinfo wordt gewoonlijk op woensdagavond tussen 18 en 24 uur samengesteld en altijd anoniem verstuurd (in BCC).

 

LINKS SECTIE:

E-mail:

mailto:ardf@veron.nl

Nederlandse vossenjacht website:

https://ardf.veron.nl/ en https://ardf.veron.nl/ardf-kalender/

VPK site:

http://veronpinksterkamp.nl/

Facebook:

https://www.facebook.com/groups/ardfnl/

“Hall of Fame” – awards en trofeeën in Nederland:

https://ardf.veron.nl/hall-of-fame/

 

VOSSENJACHT KALENDERS:

Nederland:

https://ardf.veron.nl/ardf-kalender/

Duitsland:

https://www.df7xu.de/ardf-t.htm en https://www.df7xu.de/live/

België:

https://www.uba.be/nl/ardf/kalender en https://www.uba.be/nl/ardf/uitslagen

ARDF-Team België:
IARU Regio 1:

http://www.ardf-r1.org/events

Voor meer linken naar kalenders: https://www.df7xu.de/ardf-links.

OVERIGE RADIOVOSSENJACHT SITES:

‘Kettu Multi’ universal ARDF transmitter controller:
https://ivo.digiterraan.nl/electronics/kettu-multi.html
Sport Ident registratie systeem:

Historische infosite met o.a. ARDF Support en -Techniek:

https://ardf.veron.nl/oude-ardf-website/

FjwW en FjwMap (FjwMap vrij te downloaden en geschikt voor vossenjachten te ontwerpen en GPX-tracks over de jachtkaart te laten lopen):

Informationen zu ARDF-FjwW

SI-Droid Event instructies in het Nederlands.

https://ardf.veron.nl/si-droid-handleiding/

Eén tot drie tracks over de kaart laten gaan middels GPX multi track Online:

http://www.dl7vdb.de/osm/gpx3track.htm

DARC vossenjacht diplomapunten verloop vanaf 1995 (bereikbaar voor DARC-leden):

http://www.darc.de/referate/ardf/diploma/teilnehmerentwicklung.htm

Overig:

Topografische kaarten van gebieden in Nederland, GPX-tracks projecteren enz.:

https://scoutingtools.nl/

Gedetaillee​rde kaarten wereldwijd:

https://www.cqgma.org/mvs/

https://opentopomap.org/   (Ook voor het vaststellen van de QTH-locator en projecteren van GPX-tracks.)

Een eenvoudige Oriënteringsloopkaart genereren:

https://oomap.dna-software.co.uk/#/66b26fe92b6a6/streeto-LIDAR-5/14/5.8064/52.3326/

Hunne Oriënteringsclub HOC’93 (omgeving Meppel):

http://www.hoc93.nl/ en http://www.hoc93.nl/Kalender

Nederlandse Oriënteringsloopbond:

http://www.nolb.nl/ en http://www.nolb.nl/wedstrijdkalender/

Westfälische Orientierungs Lauf Freunde e.v. (WOLF) met veel Duitse radiozendamateurs:

http://w-olf.de/index.html

Lichtnettijd:

https://www.swissgrid.ch/en/home/operation/grid-data/current-data.html#frequency

Radiomarkten:

https://on4lea.bplaced.net/termine.htm

73 en veel vos-plezier.

Namens het ARDF Team Nederland,

Wim, PA3AKK.

 

Een initiatief van:

Edwin PE5EDW, silent key: 3-2-2018,

Gerard PD9G,

Dick PA0DFN (vz VERON Vossenjacht cie.)

en nog vele anderen…

(wijzigingen voorbehouden)